Web Tasarım Hizmetleri


Neden Bir Website ye ihtiyacınız var?

Günümüzde firmamızı faliyet alanlarımızı en iyi anlatan ve tanıtımını yapan aracı web siteleridir. Bir görüşmeye gittiğimizde yada bir tanıtım yaptığımızda mekandan uzaklaşır uzaklaşmaz sunum yaptığımız kişiler hemen web sitemize girer ve hakkımızda bilgi toplar. Böyle bir durumda firma sitemiz göze hoş görünmeli düzenli olmalı ve tatmin edici içeriğe sahip olmalıdır. Müşteri gözüyle bir web sitesine baktığımızda aşağıdaki gözellikleri barındırması gerekmektedir.

  • Mobil tarayıcıda içerisinde olmak üzere tüm tarayıcılarda düzenli ve kafa karıştırmayan bir tasarım müşteriyi karşılamalı
  • Zengin içerikli olmalı ve firmada vurgulamak istediğiniz konuları web sitesinin en göz alıcı noktasında ve anlaşıla bilir anlatımla belirtmek gerekir.
  • Hızlı bir web sitesi olmalı müşteriyi web sitesinde bekletmemeli

Web sayfası ana 3 hattan oluşur. bunlar header, content ve footer dir. Tüm tasarım bu kısımlara giydirilir. bu bölümlere sırasına göre uyulduktan sonra etkileyici ve göz alıcı bir tasarım ile Sitemizi faliyete sokmamız gerekmektedir. Sizde Aztek Bilişimin Özgün tasarımlarından yararlanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Website Tasarım Aşamaları

Bir websitesi oluşturulurken aşağıdaki aşamalardan geçmektedir.

Görüşme

Müşterimiz bizimle irtibat kurduktan sonra görüşme günü ayarlanır. Görüşmeye gitmeden önce firma faliyeti ile alakalı firmamız tarafından bilgi toplanır. Firmanın gösterdiği faliyete göre elimizde hazırda bulunan çalışmalar arasında o firma için en uygun olanlar toparlanır ve raporların arasına eklenir. Görüşme günü müşterimizin ihtiyaçları belirlenir. elimizde müşterimize uygun olan tasarımlar gösterilir. Müşterimizin bu tasarımlardan birini beğenmesi durumunda 2. aşama olan tasarım kodlamasına geçilir. Eğer müşterimiz beğenmez ise ihtiyaca göre özel tasarım yazılır. Yani 2. aşama olan demo aşamasına geçilir.

design process

Demo Kodlama

Müşterimiz tasarımlarımızdan birini beğenirse tasarımı dinamik site yapmak için kodlamalara başlanır. Eğer Müşterimiz özel tasarım isterse müşteri isteklerine göre yeni bir tasarım yani demolar hazırlanır. Müşterimiz bu demolardan birini beğenmesi durumunda temayı dinamik site yapmak için kodlama aşamasına geçilir. Kodlama aşamasıda bitttikten sonra son aşamaya geçilir. Bu aşamada tasarımımızın mobil uyumluluğu ve teslimatıdr.

design process

Teslimat

İki aşamada bittikten sonra sitenin mobil uyumluluğu kontrol edilir. Mobil uyumluluğu ölçülür oran %90 nın üzerinde çıkmaz ise mobil uyumluluk çalışması yapılır. Oran %90 ın üzerine çıkması ile müşteriye teslimatı gerçekleştirilir

design process